REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Kolejna globalna firma z branży automotive zainwestuje na Dolnym Śląsku!artykuł
Pokaż artykuł
Kolejna globalna firma z branży automotive zainwestuje na Dolnym Śląsku!
Bardzo dobra informacja dla Dolnego Śląska na koniec 2025 roku! Kolejna globalna firma z branży automotive wybuduje nową fabrykę w tej części Polski. Firma Aircom, europejski lider w dostarczaniu zestawów do naprawy opon dla producentów OEM, kupiła działkę w Wądrożu Wielkim, w powiecie jaworskim, w pobliżu autostrady A4. Wybuduje na niej swój zakład produkcyjny.
BIG Poland otworzy nowy, duży park handlowy na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
BIG Poland otworzy nowy, duży park handlowy na Dolnym Śląsku
Rozwój parków handlowych w miastach średniej wielkości stanowi jeden z kluczowych filarów strategii BIG Poland na polskim rynku. Format ten odpowiada na potrzeby lokalnych społeczności, oferując wygodne zakupy, dostęp do rozpoznawalnych marek oraz nowoczesną powierzchnię handlową w pobliżu miejsca zamieszkania. W tym kontekście spółka realizuje projekt BIG Dzierżoniów, który powstaje w centralnej części miasta.
Ruszyła budowa nowego, wielkiego parku handlowego na Dolnym Śląsku [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Ruszyła budowa nowego, wielkiego parku handlowego na Dolnym Śląsku [WIZUALIZACJE]
Ruszyła budowa OTO Park LUBIN, jednego z największych parków handlowych na Dolnym Śląsku. W poniedziałek, 1 grudnia 2025 roku, odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego, która oficjalnie zainaugurowała prace budowlane kompleksu. Inwestycja prowadzona wspólnie przez Acteeum Central Europe oraz Falcon Investment Management, o powierzchni 15 000 metrów kwadratowych GLA, jest kluczowa dla regionu i wyróżnia się na tle dolnośląskiego rynku handlowego wyjątkowym, proekologicznym podejściem, czego dowodem jest rozpoczęcie procedury nadzorowanej przez niezależnych asesorów, prowadzącej do uzyskania międzynarodowego certyfikatu BREEAM Excellent.
Na Dolnym Śląsku powstanie gigantyczny park hybrydowy za miliard złotych!artykuł
Pokaż artykuł
Na Dolnym Śląsku powstanie gigantyczny park hybrydowy za miliard złotych!
Kolejna wielka inwestycja na Dolnym Śląsku. 6 listopada 2025 roku symbolicznie wbito łopatę pod budowę parku hybrydowego „Brzezinka” w miejscowości Brzezinka. Największa w Polsce instalacja tego typu (i jedna z największych w Europie) o mocy 106 MW będzie produkować energię dla około 180 tysięcy gospodarstw domowych i sprawi, że województwo dolnośląskie stanie się jednym z liderów w kraju pod względem produkcji zielonej energii.
Ukraińska spółka przygotowuje się do wydobycia węgla na Górnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
Ukraińska spółka przygotowuje się do wydobycia węgla na Górnym Śląsku
Polskie firmy zamykają kopalnie, a wywodząca się z Ukrainy (posiadała historycznie m.in 10 kopalni w Donbasie) Coal Energy S.A., zarejestrowana w Luksemburgu i notowana na GPW spółka z branży górniczej, uzyskała analizę prawno-techniczną, która potwierdza możliwość eksploatacji złoża węgla kamiennego „Bobrek-Miechowice” na granicy Zabrza i Bytomia. Opracowanie przygotowane przez Kancelarię Juris w ramach umowy zawartej we wrześniu br. stanowi jeden z elementów procesu uzyskania koncesji eksploatacyjnej.
Niemiecka sieć drogerie dm otwiera nowy sklep na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecka sieć drogerie dm otwiera nowy sklep na Dolnym Śląsku
Niemiecka sieć drogerie dm nie zwalnia tempa i kontynuuje swoją ekspansję w Polsce. Już w czwartek, 29 sierpnia otworzy kolejny sklep w województwie dolnośląskim, w podwrocławskim Jelczu-Laskowicach. Powierzchnia sprzedażowa sklepu przy ul. Oławskiej 116 wynosi 398 mkw. Drogeria dm otwarty będzie od poniedziałku do soboty w godzinach od 08:00 do 20:00. Będzie to 33. sklep dm w Polsce.
 Powstaje jedna ze strategicznych linii elektroenergetycznych na Dolnym Śląsku [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Powstaje jedna ze strategicznych linii elektroenergetycznych na Dolnym Śląsku [ZDJĘCIA]
Trwa realizacja jednej ze strategicznych inwestycji energetycznych na Dolnym Śląsku. Powstaje linia elektroenergetyczna 400 kV Mikułowa – Świebodzice. Będzie przebiegać przez obszar 17 gmin województwa dolnośląskiego – Sulików, Platerówka, Siekierczyn, gm. Lubań, Miasto Lubań, Nowogrodziec, Gryfów Śląski, Lwówek Śląski, Wleń, Pielgrzymka, Świerzawa, Bolków, Paszowice, Dobromierz, Strzegom, Świebodzice, Świdnica.
Powstaną ekrany akustyczne przy drodze ekspresowej S5 na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
Powstaną ekrany akustyczne przy drodze ekspresowej S5 na Dolnym Śląsku
Kilka miejscowości zlokalizowanych wzdłuż drogi ekspresowej S5 na Dolnym Śląsku zostanie zabezpieczonych przed hałasem. Zadanie jest realizowane przez firmę EKOPRES z Warszawy za kwotę ok. 7,4 mln zł.
Panattoni Park Czeladź Vinwestycja
Pokaż inwestycję
Panattoni Park Czeladź V
Czeladź, Gdańska
[Chorzów] Park Śląskiinwestycja
Pokaż inwestycję
[Chorzów] Park Śląski
Chorzów
Groclin przenosi do Polski produkcję rowerów wodorowych artykuł
Pokaż artykuł
Groclin przenosi do Polski produkcję rowerów wodorowych
Rosnące zainteresowanie rowerami wodorowymi, konieczność wykorzystywania innowacyjnych technologii w codziennym życiu oraz zwiększone zapotrzebowanie na nowe rozwiązania w transporcie miejskim – to tylko niektóre z wielu powodów, dla których spółka Groclin chce się rozwijać. Teraz producent rowerów wodorowych ogłosił plan przeniesienia produkcji do Polski. Jakie skutki niesie za sobą ta decyzja?
W Gdyni powstało Centrum Samorządowej Transformacji Energetycznejartykuł
Pokaż artykuł
W Gdyni powstało Centrum Samorządowej Transformacji Energetycznej
Transformacja energetyczna to jedno z ważniejszych wyzwań, jakie stoją przed samorządem i biznesem. Dlatego w Gdyni powstało Centrum Samorządowej Transformacji Energetycznej. To projekt, który przyspieszy wdrażanie innowacji energetycznych i pomoże zadbać o wysoki poziom kwalifikacji pracowników. Grupa Energa jest partnerem strategicznym tego przedsięwzięcia.
Remont fabryki przy Sienkiewicza w Łodzi. Powstają biura, restauracje i plac zabaw [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Remont fabryki przy Sienkiewicza w Łodzi. Powstają biura, restauracje i plac zabaw [ZDJĘCIA]
Prace przy Sienkiewicza 63 w Łodzi nie zwalniają tempa! W miejscu, gdzie kiedyś mieściła się stara fabryka powstają nowoczesne biura, a także lokale pod restauracje. Sporą zmianę przejdzie także otoczenie wokół budynku.
inwestycja
Pokaż inwestycję
[Wrocław] HSV Polska Sp. z o.o.
Wrocław, Psie Pole
Dolny Śląsk: Matex inwestuje w Kostomłotachartykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk: Matex inwestuje w Kostomłotach
Polska firma Matex Sp. z o.o., jeden z największych polskich dystrybutorów wyposażenia do łazienek t...
Beko Europe osiąga kamień milowy: 45 milionów urządzeń AGD wyprodukowanych w Radomskuartykuł
Pokaż artykuł
Beko Europe osiąga kamień milowy: 45 milionów urządzeń AGD wyprodukowanych w Radomsku
Fabryka Beko w Radomsku, jeden z największych zakładów AGD w Europie Środkowo-Wschodniej, ogłosiła wyprodukowanie 45-milionowej sztuki sprzętu gospodarstwa domowego. To ważny kamień milowy dla zakładu należącego do Grupy Arçelik – właściciela globalnej marki Beko – i wyraźny sygnał strategicznego znaczenia Polski na przemysłowej mapie Europy.
 Dolny Śląsk: Amazon inwestuje w gminie Chojnów. Będzie 1000 miejsc pracyartykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk: Amazon inwestuje w gminie Chojnów. Będzie 1000 miejsc pracy
Potwierdziły się nasze wcześniejsze informacje odnośnie inwestycji Amazona w Okmianach (gmina Chojnó...
artykuł
Pokaż artykuł
Wrocław spowolnił?
Witam. To mój "blogowy debiut". Czyli "przemyślenia" Orzecha :) Od ponad 10 lat śledzę uważnie inw...
IKEA ogłosiła zwolnienia w jednej z fabryk mebli w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
IKEA ogłosiła zwolnienia w jednej z fabryk mebli w Polsce
Kolejne zwolnienia w Polsce. Tym razem w branży meblarskiej. Pracę straci 40 osób zatrudnionych w fabryce firmy IKEA Industry Poland Sp. z o.o. w Wielbarku w województwie warmińsko-mazurskim, należącej do globalnego, szwedzkiego koncernu IKEA.
ElectroMobility Poland pozyskuje prawo do nieruchomości na terenie Jaworznickiego Obszaru Gospodarczego, na którym powstanie fabryka Izeryartykuł
Pokaż artykuł
ElectroMobility Poland pozyskuje prawo do nieruchomości na terenie Jaworznickiego Obszaru Gospodarczego, na którym powstanie fabryka Izery
W wyniku postępowania przetargowego przeprowadzonego przez Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną (KSSE) oraz Urząd Miasta Jaworzno, spółka ElectroMobility Poland S.A. (EMP) zostanie właścicielem działki o powierzchni 117 ha, zlokalizowanej na terenie Jaworznickiego Obszaru Gospodarczego (JOG). Tym samym spółka realizująca projekt polskiej marki samochodów elektrycznych Izera zostaje pierwszym inwestorem na terenie JOG.
REKLAMA